Zadłużenie na święta – pożyczka na chwilę bądź zobowiązanie w banku?

paź 20, 2016 przez

Wedle badań, rodacy tracą ogromne sumy tuż przed uroczystościami Boskiego Narodzenia. Wydajemy bez liku na wolne i we wrześniu, wraz z początkiem nauki, ale to grudzień jest rekordowy jeżeli chodzi o rodzinne koszty. Na co trwonimy najwięcej? Ani chybi na dary. Wedle szacunków, statystyczny mieszkaniec polski traci 300 zł na jednostkę na dary świąteczne.

Dodatkowo nadzwyczaj sporo traci wówczas na pokarm. Notorycznie pozwalamy se na w dużym stopniu więcej niż na ogół – zdobywamy więcej towarów lepszej jakości. Nie oszczędzamy dodatkowo na dekoracjach i różnościach. Niezmiernie masa osób decyduje się na pobranie zobowiązania. Czy to stosowny pomysł? Jak wziąć zobowiązanie i nie zrujnować się na początku kolejnego roku? Głównie powinno się pamiętać, by do kwestyj monetarnych podchodzić “z głowią”. Nie wypada inspirować się tylko przejściową potrzebą. Warto uprzednio przysiąść i przeliczyć domowe koszty, zastanowić się, czy każde są konieczne. Być może są rzeczy, z których idzie wycofać się? Przeanalizujmy domowe dochody, dyspozycje na koncie i odłóżmy se zawżdy pewną kwotę zapasową, jaka będzie jako bezpiecznik na “czarną godzinę”.
młodziki biorą kredyt
Gdy już obliczymy, ile pieniędzy chcemy, ile brakuje nam do tego, żeby spoić budżet, możemy rozpocząć poszukiwać źródła finansowania. Pierwotna kwestia traktuje tego, czy pożądamy nabrać kredyt w banku czy w instytucji walutowej? Jeżeli chodzi o pożyczki krótkoterminowe i niewielkie sumy, idzie rozpatrzyć firmy pożyczkowe, które użyczą tak nazywanych “chwilówek”. Pamiętajmy jednak, by nadzwyczaj dokładnie przejrzeć dokumenty i zorientować się o faktyczną kwotę i termin oddania. W tej kwestii powinno się zachować zimną krew i nie dać się ponieść ekscytacjom ani wprowadzić w błąd promocji. W agencji bankowej trochę oporniej o zobowiązanie, choć jest ona w dużym stopniu bezpieczniejsza, choć nie zawsze opłacalna. Jeżeli oczekujemy, że nasza pożyczka na święta będzie nieco duża, wskazane jest zobaczyć oferty które w grudniu na ogół sporządzają banki. Pamiętajmy, aby o naszych zarysach kredytowych porozmawiać z małżonkiem. Przedyskutujmy to, czy w ogóle wskazane jest pobierać specjalne pieniądze i czy stać nas będzie na oddanie.
para u doradcy finansowego
Razem łatwiej jest podjąć wolę. Jeżeli pragniemy nabyć za zobowiązanie konkretny sprzęt, np. telewizor czy agd, idzie przemyśleć alternatywę transz, jaka ochroni nas od ciążącego zobowiązania. Współcześnie co niemiara sklepów ma w swojej ofercie raty bez odsetek, co może być opcją dla świątecznych wierzytelności na nabycie upominków.

Podobne wpisy

Tagi

Podziel się