Tablica informacyjna, izolacja akustyczna, a może gadżet reklamowy – nieszablonowe zastosowanie płyt z korka

lut 5, 2019 przez

Z kory dęba korkowego otrzymywany jest korek, jaki ma niezwykle ciekawe cechy. Nie puszcza on wody, jest lekki i giętki, a dodatkowo odporny na pożar.

Korek jest prosty w recyklingu, a przemysł oparty na korku jest rozpatrywany jako przyjazny środowisku. Z uwagi na własne okazałe cechy i zastosowanie, jest doskonały w wielu aspektach życia. Korek realnie nie robi się starszy i nie traci właściwości. Z korka wywarzanych jest od groma produktów takowych jak:

  • korkowe panele
  • korkowe deski
  • korkowa galanteria
  • materiały z korka
  • tablice z korka
  • płyty z korka

Płyty z korka to moduły, jakie najczęściej układane są w środku budynków jako składnik wykończeniowy, aby zapewnić jak najlepsze działanie wszelkim pomieszczeniom.

Korek jest perfekcyjnym materiałem izolacyjnym i akustycznym, co powoduje zachowanie należytej temperatury, a także spadek poziomu hałasu. Płyta z korka pozwala także na wyrównanie ścian i posadzek, a z racji wysokiej elastyczności korka, tablice można potem swobodnie obrabiać. Wybór tablic jest bardzo różnorodny. Różne wielkości i szerokości płyt z korka..

Różnorakie modele płyt – odmienne zastosowania

Płyty drobnoziarniste są olśniewającym materiałem do rzeźbienia, wykrawania, a także druku. Równa powierzchnia korka i elastyczność, a dodatkowo niezwykła trwałość na kruszenie sprawia, że tablice znajdą znakomite wykorzystanie do produkcji podkładek technologicznych (oklein do sprzęgieł, podkładek do maszyn), gadżetów używanych w reklamie (podkładki reklamowe pod garnuszki, breloczki), czy w specjalności obuwniczej (wkładki, podpiętki). Korek perfekcyjnie scala się z pianką, papierem czy tekturą. Płyty ziarniste średnio wyśmienicie stwierdzą się jako odrębne tablice informacyjne, można je kupić tu https://korexradom.pl/category/tablice-korkowe, do gablot, a dodatkowo parawanów do ogłoszeń, do jakich przyczepimy wszelkiego rodzaju oświadczenia albo informacje. Mogą być wykorzystywane również w oknach i meblach, a także modelach. Płyty gruboziarniste są idealną separacją akustyczną i termoizolacją. Usuwają niechciane dźwięki i przykry gwar. Gigantyczna gęstość produktu przekłada się na trwałość i wytrzymałość przez lata. Płyty korkowe są niezwykle proste w obróbce, nie chłoną wody, są odporne na rozciąganie i posiadają duży współczynnik tarcia. Kapitalnie przydadzą się do dekoracji (idzie je malować), wyrobu szczegółów zdobniczych i wykończeniowych.

Podobne wpisy

Podziel się