Selekcjonujemy okna dla lokalu mieszkalnego

lut 3, 2019 przez

Nabytek nowego lokalu mieszkalnego bądź budowa budynku mieszkalnego za każdym razem wiąże się z instalacją nowiuteńkich okien. Natomiast kupno lokalu mieszkalnego lub budynku mieszkalnego, to zazwyczaj wymiana już zamontowanych.

okno budynek
Niejednokrotnie mniema się, że selekcja|wybranie|wybór} okien zazwyczaj sprowadza się do wyboru stolarki okiennej i koloru. To jednakże fałsz, obecnie należałoby zaznajomić się z atrybutami technologicznymi takowych okien przed ich wyborem.

Aspekty techniczne okien

Współczynnik przenikania ciepła, to nadrzedny parametr jaki bierzemy pod lupę w doborze okna. Okna, które posiadają wskaźnik przenikania ciepła na poziomie 1.0 W/m2 są określane jako energooszczędne i takowymi wskazane jest się zainteresować. Następnymi atrybutami są wodoszczelność i trwałość na obciążenia podmuchami wiatru, tym aspektem powinny interesować się rodziny zamierzające mieszkać na wyższych piętrach. Zwłaszcza wodoszczelność wyznacza jak solidne jest okno. Następny parametr to wskaźnik przenikania energii ze słońca. Jest wyrażony w procentach i jest znaczny głównie zimą. Albowiem wyższy parametr to wydajniejsze grzanie lokalu zimą z wykorzystaniem energii ze słońca. Następny wart podkreślenia atrybut to wskaźnik przenikania światła, jeśli jest niższy aniżeli 70% to źle. Im wyższy aspekt tym przejrzyściej w mieszkaniu, mniej wyda się na oświetlenie. I na ostatek jeszcze jeden wart podkreślenia aspekt, jakim jest wskaźnik tłumienia hałasu. Normalnie okna posiadają ten wskaźnik na poziomie 30-35 dB i jest on wystarczający.
okno wieżowiec

Czy potrzebna jest wentylacja?

W większości wypadków taka wentylacja w oknach jest uzyskiwana przez nawiewniki. Czy warto się na to zdecydować? Naturalnie tak, albowiem umożliwia to poprawną wentylację budynku mieszkalnego. Bez tego okna będą się mówiąc kolokwialnie pocić, gdyż na szybie pojawi się wilgoć, co może dodatkowo niedobrze wpłynąć na zdrowie lokatorów.

Selekcja stolarki
Jeśli żyjemy w budynku mieszkalnym albo wznosimy dom możemy wybrać swobodnie z bogactwa ofert firm. Idzie skontrolować propozycję na stronie https://www.oknaoptimus.eu/ z Gdyni i selekcjonować do upadłego. Jeśli jednak modyfikujemy okna w bloku już tak super nie jest. Dobór stolarki nie może burzyć konceptu całego budynku i może owocować nawet karami finansowymi. To istotniejszy z dowodów przemawiających za tym, że lepiej kupić dom aniżeli mieszkanie, mimo że ceny domów są wyższe.
okno

Podobne wpisy

Tagi

Podziel się