Pożyczki dla studenta

cze 30, 2014 przez

Student, pomimo swojego statusu osoby uczącej się, może podejmować pracę zarobkową. Najczęściej zdarza się, że jest to praca dodatkowa, weekendowa, nie obciążająca jego czasu podczas tygodnia nauki. Posiadanie własnych pieniędzy nie jest czasami jednak wystarczające – aby pozyskać fundusze na wakacje, akcesoria sportowe czy niezbędny sprzęt multimedialny (np. nowy komputer, laptop, drukarka), muszą oni zdobyć gotówkę z innych źródeł. Oferty parabanków oraz firm pozabankowych bardzo często skupiają się również na ofertach dla ludzi młodych. Dlaczego studenci decydują się na skorzystanie z ich oferty? Powodów jest kilka.

smiling woman looking at tablet pc at office

Przede wszystkim: bez zbędnych formalności

Podstawową zaletą parabanków oraz firm poza bankowych, która zdecydowanie odróżnia je tym samym od klasycznych banków, jest możliwość udzielenia kredytu osobom nie posiadającym stałego zatrudnienia. Dla instytucji finansowych to często olbrzymi problem nie do pokonania. Studenci, jak zostało wcześniej nadmienione, ze względu na rodzaj wykonywanych obowiązków, najczęściej obejmowani są umowami zlecenie, które są wygodne dla pracodawców. Niestety, takie umowy nie umożliwiają łatwego wnioskowania – jest to niedostateczny powód do udzielenia kredytu. Student zatrudniony na umowę zlecenie jest dla banku niewiarygodny.

Happy business team

Co możemy wymienić jako atuty parabanków i firm pozabankowych z perspektywy studenta?

Przede wszystkim będzie to możliwość zaciągnięcia kredytu na dowolną kwotę, nawet do dwudziestu pięciu tysięcy złotych. Aby zaciągnąć pożyczkę, student musi jedynie pokazać swój dowód osobisty dla potwierdzenia swojej tożsamości. Kolejnym ważnym aspektem jest brak konieczności okazywania zaświadczenia o stałych zarobkach – to najważniejszy dla studenta podpunkt. Ważnym kryterium jest również fakt, że nie będzie on potrzebował żadnych poręczycieli. Termin spłaty kredytu może wynosić nawet do czterdziestu ośmiu miesięcy, co przy niewielkich kwotach jest wystarczającym czasem do spłacenia kredytu.

Man talking to a couple

Cel? Nieistotny!

Studenci obawiają się również, że będą zmuszeni tłumaczyć się, po co im określona kwota pieniędzy. Zdarza się, że za pożyczone pieniądze pragną kupić sprzęt sportowy, co może wydać się urzędnikiem niewielkim powodem do udzielenia kredytu. Na szczęście w oddziałach parabanków oraz firm pozabankowych nie ma konieczności wyjaśniania na jaki cel spożytkowana zostanie określona kwota.

Podobne wpisy

Tagi

Podziel się

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *