Pożyczka na dowód osobisty

sie 4, 2014 przez

Pożyczka na dowód osobisty to hasło, które można zauważyć w wielu materiałach reklamowych firm parabankowych. Czym są takie pożyczki? Jakie są zasady ich udzielania? Warto się tego dowiedzieć.

Dla kogo taka pożyczka?

Pożyczka na dowód osobisty, to oferta skierowana do wszystkich, którzy chcą otrzymać pożyczkę szybko i bez zbędnych formalności. Oczywiście powody tego mogą być różne – brak pieniędzy w budżecie domowym, konieczność poniesienia nieprzewidzianych wydatków, to najczęstsze z nich. Pożyczki na dowód bez zaswiadczeń, wydają się w takiej sytuacji ofertami bardzo interesującymi. Pieniądze można otrzymać natychmiast, bez konieczności przedstawiania żadnych dokumentów poza dowodem osobistym.

Więcej na ten temat można znaleźć na stronie internetowej http://finansowaparabola.pl/gdzie-szukac-pozyczki-na-dowod-bez-zaswiadczen.html. Czytając informacje znajdujące się na tej stronie, łatwo się dowiedzieć, że taką pożyczkę mogą otrzymać również osoby zadłużone. Tak jest w rzeczywistości. Czy jednak hasło “pożyczka na dowód” zawsze oznacza brak formalności?

Brak dokumentów a sprawdzanie sytuacji finansowej klienta

Zawsze czytaj umowę pożyczki.


W przypadku niektórych pożyczek na dowód osobisty, brak konieczności przedstawiania dokumentów potwierdzających zarobki, nie oznacza tego, iż sytuacja finansowa klienta nie będzie sprawdzana. Wypełniając wniosek o pożyczkę, klient podaje między innymi dane o uzyskiwanych dochodach i miejscu zatrudnienia. pracownik firmy parabankowej może, a niekiedy musi sprawdzić prawdziwość podawanych danych. Niekiedy wystarczy jeden telefon, jeśli więc ubiegamy się o taką pożyczkę i wpisujemy dane dotyczące swoich zarobków, musimy liczyć się z tym, że mogą zostać sprawdzone.

Pożyczki bez formalności

Oprócz pożyczek na dowód, przy których sytuacja finansowa klienta jest sprawdzana, istnieją oczywiście pożyczki, przy których żadne informacje o sytuacji finansowej klienta nie są analizowane. Pożyczki cechujące się takimi zasadami, często jednak są nieco kosztowniejsze. Po części nie można się temu dziwić. To pożyczki, które dla firmy pożyczkowej są ryzykowne, stąd wyższe koszty takich pożyczek.

Czy warto decydować się na pożyczkę “na dowód”?

Pożyczka na dowód osobisty, to oferta, którą warto się zainteresować, pamiętając jednak, że jej koszty będą wyższe, niż koszty pożyczek, przy których sytuacja finansowa klienta sprawdzana jest dokładniej. Jeśli nie możemy okazać się dokumentami potwierdzającymi zarobki, a potrzebujemy pieniędzy i wiemy, że pożyczkę będziemy w stanie spłacić, decyzja o jej wzięciu jest zasadna. Jak każda pożyczka, pożyczka na dowód jest zobowiązaniem. Warto mieć tego świadomość i nie decydować się na nią, jeśli nie będziemy mogli jej spłacić. Sam fakt minimalnych formalności potrzebnych do otrzymania takiej pożyczki, nie może być wytłumaczeniem nierozsądnego podejmowania decyzji o jej wzięciu. Zawsze należy to przemyśleć i przeliczyć, czy jej spłacanie nie nadwyręży za bardzo naszego budżetu domowego. Warto mieć świadomość jednego – pożyczkę na dowód można otrzymać błyskawicznie. Spłacanie jej to trudny proces, trwający dużo dłużej.

Podobne wpisy

Tagi

Podziel się

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *