Parabanki – czym są i czym się różnią od klasycznych instytucji finansowych?

sty 30, 2014 przez

Bardzo trudno o jedną, spójną i przede wszystkim oficjalną definicję słowa „parabank”. Słyszymy je w radiu, telewizji, ale dokładnie nikt nie jest w stanie wytłumaczyć, czym są parabanki. Przyjrzyjmy im się więc nieco bliżej.

 

Działalność parabanków bardzo zbliżona jest do działalności klasycznych placówek bankowych – przede wszystkim udzielają one kredytów oraz pożyczek. Zajmują się również sprzedażą akwizycyjną, a tym samym zachęcają potencjalnych klientów do współpracy.

Smiling Businesspeople Using Desktop PC

Czym charakteryzuje się oferta parabanków?
Przede wszystkim specjaliści od marketingu w parabankach starają się, aby ich oferta mogła trafić do jak najszerszego grona odbiorców. Co ważne – w przypadku pożyczek czy kredytów parabanki są znacznie mniej wymagające w kwestii formalności niż klasyczne placówki bankowe. Jak to możliwe?

Parabanki oraz firmy pozabankowe nie działają stricte jak instytucje finansowe i nie podlegają państwowej kontroli finansowej. Oznacza to, że jedyne, co kieruje ich działaniem to prawo handlowe oraz kodeks cywilny.

 

Mann steht an zwei Wegen und muss sich entscheiden

Co należy do mocnych stron ofert parabanków oraz firm pozabankowych? Przede wszystkim oferta kredytowa. Aby zaciągnąć pożyczkę lub kredyt w podobnej placówce:

  • nie trzeba posiadać poręczyciela – kredyt jest wydawany bez poświadczenia
  • wystarczy dowód osobisty – na jego podstawie przyznawany jest kredyt
  • nie są wymagane zaświadczenia o zarobkach czy posiadanej umowie o pracę
  • kredytobiorca może mieć nawet do 75 lat
  • możliwość spłaty kredytu do 48 miesięcy
  • możliwość znacznego przedłużenia spłaty kredytu.

Taka oferta sprawia, że wiele osób, uznanych przez klasyczne banki za niewypłacalne, kieruje swoje kroki do parabanków czy też firma pozabankowych.

 

??????????????????

Gdzie tkwi haczyk?

Parabanki oraz firmy pozabankowe muszą liczyć na swój zysk, dlatego bardzo często znacznie wyższymi opłatami obciążone jest oprocentowanie kredytów. Dotyczy to również obsługi klienta.  Wszelkie informacje o pobieranych opłatach klienci znajdą na specjalnych stronach internetowych lub też w siedzibach firm.

Podobne wpisy

Tagi

Podziel się

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *