Na jakich zasadach udzielane są kredyty?

kw. 11, 2014 przez

Współcześnie większość Polaków decyduje się na pożyczki oraz kredyty, mogąc tym samym  wykorzystać zdobyte fundusze na remont mieszkania, kupno niezbędnego sprzętu domowego czy samochodu, również opłacenie koniecznych kursów czy szkoleń. Niestety, wiele z osób potrzebujących wsparcia finansowych jest odsyłana “z kwitkiem” przez banki. Zazwyczaj ma to związek z niespełnianiem warunku zdolności kredytowej. Ustala się ja na podstawie aktualnego zatrudnienia i zaświadczenia o zarobkach.

Portrait Of Business Team In Office Celebrating

Jak działają firmy pozabankowe?

Firmy pozabankowe ustalają regulaminy udzielania pożyczek na podstawie kodeksu cywilnego. Różnią się od kredytów udzielanych przez instytucje finansowe tym, że te drugie są udzielane na podstawie prawa bankowego. Co jednak ważne: kredyty oraz pożyczki podlegają tak samo zasadom określonym ustawą o kredycie konsumenckim.

 

W przypadku wnioskowania o pożyczkę do firmy pozabankowej nie wymaga się od wnioskodawców zaświadczenia o zarobkach czy kopii dokumentu zatrudnienia. Jakie dają one możliwości?

Przede wszystkim jest to:

  • możliwość wnioskowania o pożyczkę bez poręczycieli – dowód osobisty jest wystarczającym dokumentem potwierdzającym tożsamość kredytobiorcy
  • termin spłaty nawet do 48 miesięcy
  • możliwość wnioskowania o przedłużenie terminu spłaty w szczególnych przypadkach
  • pożyczki do 25000 złotych
  • uzyskanie pożyczki przez osoby do 75 roku życia

leere taschen

Pożyczki udzielane przez firmy pozabankowe mogą być dopasowane do indywidualnych potrzeb konkretnego klienta – wystarczy poprosić o poradę jednego z obecnych w placówce doradców. Nie jest konieczne podanie celu brania pożyczki. Dzięki temu każdy pożyczkobiorca może czuć się jeszcze bardziej komfortowo. Warto wiedzieć, że firma tego typu pobierze niewielką kwotę, która określana jest mianem weryfikacyjnej.

 

Podobne wpisy

Tagi

Podziel się

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *