Jak zdobyć odpowiedni kredyt?

mar 18, 2014 przez

Kwestia zdobycia kredytu, na przykład na mieszkanie, to żmudny i pracochłonny proces, wymagający dużo cierpliwości oraz odrobiny szczęścia. Duże pożyczki, zanim zostaną przyznane, muszą być odpowiednio skalkulowane i obliczane tak, aby instytucje bankowe mogły mieć z nich swój zysk, a kredytobiorca nie został nadto obciążony.

Thinking business woman looking up on many questions mark isolat

Co potrzebne jest do zaciągnięcia kredytu?

Klasyczne banki wymagają od wnioskodawcy przede wszystkim oświadczeń o zarobkach oraz kopię umowy o pracę. W przypadku innych umów – powiedzmy szczerze- istnieje niewielka szansa na to, aby otrzymać duży kredyt. Instytucja musi mieć pewność, że osoba wnioskująca o kredyt jest nie tylko wiarygodna, ale również (a może przede wszystkim). Pierwszą kwestię potwierdza nie tylko dowód osobisty, ale również poręczyciel. Dopiero tak przygotowani możemy wnioskować o przyznanie kredytu.

 

Kolejnym krokiem przedstawiciela finansowego będzie sprawdzenie naszej historii kredytowej przy pomocy BIK, czyli Biura Informacji Kredytowej. Instytucja ta posiada wszelkie informacje, które będą udzielone na nasz temat w przypadku zaciągniętych wcześniejszych kredytów oraz terminowości ich spłacania. Jest to informacja dla pracownika, że jesteśmy osobami rzetelnymi oraz wypłacalnymi. Wielokrotnie jednak zdarza się, że ze względu na zbyt niskie zarobki lub też z uwagi na niejasną historię kredytową, przedstawiciele bankowi decydują się nie przyznać nam pożyczki. Co możemy wtedy zrobić?

Mann steht an zwei Wegen und muss sich entscheiden

Parabanki to dobra alternatywa!

Alternatywą dla osób, które z różnych względów nie dostały kredytu w banku, są firmy pozabankowe oraz parabanki. Ich działalność opiera się przede wszystkim na świadczeniu usług finansowych, do których zalicza się pożyczki. Co ciekawe, parabanki oraz firmy pozabankowe nie podlegają, tak jak w przypadku normalnych instytucji finansowych, kontroli finansowej państwa. Ich działanie oparte jest na kodeksie cywilnym.

 

Specjalnością takich placówek jest oferowanie kredytów oraz pożyczek dostępnych od ręki, możliwych do uzyskania w sposób znacznie mniej problematyczny niż ma to miejsce w klasycznych instytucjach bankowych.

Smiling Businesspeople Using Desktop PC

Jakie możliwości oferują parabanki?

 

Podstawową działalnością takich placówek jest udzielanie kredytów. Jest to możliwe nawet przy okazaniu dowodu osobistego. Duże zaufanie do swoich klientów, jak również zabezpieczenia  określonymi umowami dają możliwość udzielania kredytów opiewających nawet na kwotę dwudziestu pięciu tysięcy złotych. Kto może zaciągnąć taki kredyt? Przede wszystkim osoba, która ukończyła osiemnaście lat. Górna granica jest bardzo wysoka i sięga nawet siedemdziesiątego piątego roku życia.

Podobne wpisy

Tagi

Podziel się

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *