Czy możliwy jest kredyt bez weryfikacji BIK?

kw. 11, 2014 przez

Coraz więcej osób zastanawia się nad zaciągnięciem kredytu lub też drobną pożyczką. Powody są różne – może być to słaba kondycja finansowa, nagły wydatek lub też skomplikowana sytuacja rodzinna. Są one na tyle istotne, że swoje kroki kierujemy do banku. Co jednak zrobić, kiedy ze względu na niejasną historię kredytową, nieodpowiednią umowę o pracę lub zbyt niskie zarobki bank nie chce udzielić nam niezbędnej pożyczki? Pomocą mogą okazać się parabanki oraz firmy pozabankowe. Jak działają?

happy attractive girl arrange the coins in column

Firmy tego typu pojawiły się w Polsce w ostatnich latach – ich popularność wzrastała wraz z pogłębianiem się ogólnoświatowego kryzysu gospodarczego oraz związana była z faktem, że banki coraz mniej chętnie udzielają kredytów. Inną kwestią jest również sposób udzielania pożyczek przez takie firmy – cały proces wymaga znacznie mniej formalności, co jednak obciążone jest nieco wyższym oprocentowaniem samego kredytu. Wiele osób to jednak nie zraża – możliwość otrzymania pieniędzy od ręki jest wyjątkowo kusząca.

 

Jakie wymagania trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt lub pożyczkę w takiej placówce?

 Business - Job Interview with candidate and HR

Minimum formalności, pieniądze „od ręki”

Podstawową zaletą działania parabanków oraz firm pozabankowych jest szybkość i skuteczność ich działania. Firmy te nastawione są na skuteczną pomoc klientom, dlatego pragną uprościć proces przyznawania kredytu czy pożyczki do minimum. Od wnioskodawcy wymaga się przede wszystkim dowodu osobistego – na jego podstawie wystawiane jest zaświadczenie o przyznaniu kredytu. W dalszej kolejności warto wspomnieć, że nie jest potrzebny poręczyciel ani zaświadczenie o dochodach czy sposobie zatrudnienia.

 

Kwota oferowana przez parabanki czy firmy pozabankowe może dochodzić nawet do dwudziestu pięciu tysięcy złotych. Polacy jednak częściej decydują się na niewielkie pożyczki – kwoty oscylują wokół dwóch, czasem trzech tysięcy. Zazwyczaj są to pieniądze przeznaczane na kupno sprzętu domowego lub przeprowadzenie niezbędnych remontów. Co istotne – pracownicy parabanków oraz firm pozabankowych nie pytają o to, co zrobimy z uzyskamy pieniędzmi.

Portrait Of Business Team In Office Celebrating

Korzyści wynikające z usług parabanków

Parabanki oraz firmy pozabankowe nie sprawdzają zdolności kredytowej – co często jest powodem odpowiedzi odmownej w przypadku klasycznych instytucji finansowych. Potencjalny wnioskodawca sprawdzany jest w BIK-u, czyli Bazie informacji Kredytowej. Umożliwia ona weryfikację rzetelności oraz wypłacalności każdego klienta. Same placówki finansowe tworzą tę bazę, określając profil konkretnego kredytobiorcy.

 

Parabanki oraz firmy pozabankowe oferują pieniądze od ręki – już na kilkanaście minut po złożeniu wniosku środki płatnicze znajdują się na naszym koncie. W przypadku klasycznej instytucji finansowej jest to znacznie dłuższy proces, wymagający weryfikacji oraz wypełniania wielu dokumentów. Dopiero po ich pozytywnym zatwierdzeniu możliwe jest uruchomienie procedury przelewania kwot na określony numer bankowy.

 

Dodatkowo pracownicy placówek firm pozabankowych chętnie podpowiedzą, jaka opcja kredytowania czy pożyczki będzie najkorzystniejsza. Wielu kredytobiorców z ulgą przyjmuje wiadomość, że czas spłaty kredytu może wynosić nawet czterdzieści osiem miesięcy, a w uzasadnionych przypadkach nawet dłużej! Dzięki temu raty, które należy spłacać w regularnych odstępach czasu są na tyle niskie, że z ich uniesieniem poradzi sobie przeciętnie zarabiający Polak.

 

Podobne wpisy

Tagi

Podziel się

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *