Co warto wiedzieć o kredytach?

lut 12, 2014 przez

Kredyty stały się naszą codziennością – wiele osób narzeka, że w Polsce życie bez kredytu jest praktycznie niemożliwe. Ile w tym prawdy – nie wiadomo, pewni natomiast możemy być faktu, że coraz więcej osób korzysta nie tylko z oferty klasycznych banków, proponujących kredyty czy pożyczki, ale również z parabanków oraz firm pozabankowych.

 

Co warto wiedzieć o kredytach w firmach pozabankowych oraz parabankach? Czym różnią się od klasycznych kredytów udzielanych w instytucjach finansowych, cenionych w całej Polsce?

Man talking to a couple

Wygoda, szybkość i dyskrecja…

Parabanki oraz firmy pozabankowe stawiają przede wszystkim na ilość swoich kredytobiorców. Pragnąc jak najbardziej ułatwić zaciągnięcie kredytu, uprościli oni kwestie formalne. Aby złożyć wniosek o kredyt, wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty. W miejscach tego typu, w przeciwieństwie do klasycznych banków, nie są wymagane zaświadczenia o zarobkach ani poświadczenia z miejsca pracy. Dodatkowo nie jest również potrzebna obecność jakiegokolwiek poręczyciela. Niewielkie kwoty, określmy je jako te do dwudziestu tysięcy złotych, udzielane są „od ręki”, a same formalności trwają dosłownie od kilku do kilkunastu minut. To zdecydowanie przemawia do wyobraźni klientów, którzy mają za alternatywę długie stanie w kolejne i jeszcze dłuższe oczekiwanie na przyznanie decyzji odnośnie kredytu – wybierają właśnie parabanki i firmy finansowe.

smiling woman looking at tablet pc at office

Co jeszcze mogą zapewnić te placówki?

Przede wszystkim wysoką kwotę kredytu – nawet do dwudziestu pięciu tysięcy złotych. Ta pokaźna suma może być spłacana przez szereg lat, jednakże klasycznym terminem spłaty jest zazwyczaj czterdzieści osiem miesięcy. Co  jeszcze ważniejsze – w konkretnych i uzasadnionych przypadkach czas spłaty pożyczki można znacząco wydłużyć.

 

Pracownicy parabanków i firm pozabankowych nie będą również pytać o cel zaciąganego kredytu.

 

Zadaniem pracownika parabanku jest również udzielenie satysfakcjonującej odpowiedzi wnioskodawcy, jaki rodzaj pożyczki będzie dla niego najlepszy. Na tej samej zasadzie ustalana jest również data końcowa spłaty długu.

Podobne wpisy

Tagi

Podziel się

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *